E-FATURA UYGULAMALARI
E-FATURA UYGULAMALARI

e-Fatura Uygulamaları Hakkında

Türkiye’de 397 sıra no.lu VUK tebliğine ile hayata geçirilen ve 5 Mart 2010 tarihinden itibaren uygulamada olan e-fatura, veri format ve standardı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen, VUK gereği bir faturada yer alması gereken bilgilerin içerisinde yer aldığı, satıcı ve alıcı arasındaki iletiminin merkezi bir platform (GİB) üzerinden gerçekleştirildiği elektronik bir belgedir. Detaylı bilgi için tıklayın.


E-FATURA UYGULAMALARI
E-FATURA UYGULAMALARI

e-Fatura Mevzuat & Tebliğler Hakkında

397 Sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğin yayımı ile birlikte Elektronik Fatura Uygulaması hizmete alınmış bulunmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayın.


E-FATURA UYGULAMALARI
E-FATURA UYGULAMASI

e-Fatura Teknik Mimarisi Hakkında

Teknik açıdan e-Fatura Uygulaması, sistem üzerinde önceden tanımlanmış olan kullanıcıların belirlenen standartlara uygun elektronik belgeleri, gönderen taraftan alıcı tarafa iletimini sağlayan mesajlaşma alt yapısını ifade etmektedir.Detaylı bilgi için tıklayın.


E-FATURA UYGULAMALARI
E-FATURA UYGULAMASI

e-Fatura Kılavuzları Hakkında

1 Sıra No.lu Elektronik Defter Genel Tebliği düzenlemesi gereğince yevmiye defteri ve büyük defter, XBRL GL e-defter format ve standartlarına göre hazırlanacaktır.Detaylı bilgi için tıklayın.